LAKTAŠI, 12. januara – Košarkaši Igokee poraženi su od Crvene zvezde rezultatom 77:79 u utakmici 15. kola regionalne ABA lige, a ova utakmica ući će u istoriju kao jedini meč koji je trajao 40 minuta i 38 sekundi.

ZVEZDA-IGOKEA

Naime, na 8:01 do kraja treće četvrtine sat je stajao čitavih 38 sekundi, a da to niko od sudija niti službenih osoba nije primijetio. U tom periodu Crvena zvezda je dala pet poena, a poene su postigli Regland i Odžo.

Postavlja se pitanje kako će zvanična statistika tretirati ovaj slučaj s obzirom na to da je Zvezda postizala poene u “slijepom vremenu”.

Ono što je zanimljivo jeste da nijedan od trenera nije primijetio ovu grešku koja je, na neki način, direktno uticala na rezultat. Na potezu je ABA liga koja itekako ima osnova da donese neke odluke po ovom pitanju.