LAKTAŠI, 11. aprila – Laktaši su danas na domaćem terenu osvojili tri boda protiv Sloge iz Doboja i tako napravili veliki korak ka opstanku u ligi. Već na samom otvaranju prilika za domaće. Stamenković u 9. minuti odlično proigrava Glišića, koji izlazi sam na Lukanovića, ali pogađa stativu. U 24. minuti šansa za goste. Probao je nakon jednog kornera Lukić glavom, međutim lopta odlazi pored gola.

Pokušao je Milinović u 32. minuti, ali golman  Sloge na visini zadatka. Igrao se 44. minut kada golman gostiju Lukanović sapliće Stamenkovića u kaznenom prostoru za evidentan jedanaesterac. Loptu je uzeo Milinović, šutao, Lukanović dobro odbranio, ali lopta se odbija do Milinovića koji ne propušta da zabije za 1:0 i veliku radost saigrača i publike.

Do kraja prvog dijela nije više bilo prilika ni sa jedne strane.

Laktaši su imali terensku inicijativu. U nastavku, sličan scenario. U devetoj minuti drugog dijela dobra prilika za Laktaše, ali Trninić nije bio precizan. U 59. minuti, Glišić probija po lijevoj strani i upućuje dobar centaršut na Stamenkovića koji ne stiže ispratiti ovu akciju.

Pokušao je i kapiten Miljan Bajić u 69. minuti susreta, ali lopta odlazi za malo pored gola. Prvu priliku u drugom poluvremenu gosti su kreirali u 70. minuti. Odličan udarac Aleksandra Jankovića zaustavlja prečka. Samo dvije minute kasnije, Sloga je opet u prilici. Šutirao je Bećarević, ali Kutić hvata  loptu. Minut poslije, Zlatko Matić pravi veleslalom pred gostujućim golom, izbacuje kompletnu odbranu i šutira, golman je već bio savladan, ali lopta odlazi pored stative.

Novo veselje svom timu i publici donosi danas odlični Uroš Stamenković pogotkom u 80 minuti utakmice. Oprobao se i Glišić u 81 minuti, ali njegova lopta odlazi nebu pod oblake. U 84. minuti dobra prilika za Laktaše u režiji Lekića i Milinovića, ali odbrana Sloge interveniše. Mogao je mlađani Lekić da povisi prednost Laktaša u 87. minuti, ali njegov odličan udarac još bolje brani Lukanović.

Dobra predstava našeg juniora koji iz utakmice u utakmicu nastavlja da pravda ukazano povjerenje. Tačku na danas dobru utakmicu stavili su gosti prilikom u 90. minuti meča. U šansi je bio Duško Bećarević, ali Jovan Kutić je opet pokazao da je pravo pojačanje Laktaša među stativama. U narednom kolu, Sloga na Lukama dočekuje Omarsku, dok će Laktaši na svom terenu ugostiti ekipu Liješća, objavljeno je na FB profilu FK Laktaši.

Laktaši – Sloga 2:0 (1:0)

LAKTAŠI: Kutić, Keleman, Trninić, Vrhovac, Bursać, Bajić, Savić (67’ Telić), Glišić, Keleman B (61’ Matić), Milinović, Stamenković (81’ Lekić). Trener: Miodrag Petković

SLOGA: Lukanović, Janković, Vuković (75’ Jupić), Stanišić, Mujčić (44’ Todić M), Halilović, Ristić (60’ Todić D), Bećarević, Lukić, Blagojević, Gavrić. Trener: Mitar Lukić