LAKTAŠI, 13. februara – U periodu od 10. do 12. februara u Karlovcu (Hrvatska), održao se WAKO Evropski kup u kik boksu u okviru kojeg je učestvovalo oko 2700 takmičara iz 30 različitih zemalja.

Od 213 klubova koji su uzeli učešće, Kik boks klub Laktaši osvojio je dva zlata i dvije bronze. Aleksa Brborović je slavio u kategoriji do 89 kg, disciplina kick light, a u finalu je ubjedljivo pobijedio Mladenov Kristiana borca iz Bugarske.

Zlato i bronzu osvojio je David Mudrinić, koji je na svom prvom takmičenju u kategoriji +69 kg, disciplina kick light pokazao odličan pristup pobjedama protiv boraca iz Hrvatske i Mađarske, te porazu od borca iz Izraela. Minja Kodžo osvojio je bronzanu  medalju u kategoriji +81 kg, disciplina Low kick.

Trener kluba Igor Grbić, zadovoljan je ostvarenim rezultatima i pristupom  boraca, te dodaje da nema predaha za mlade takmičare koji se spremaju za prvenstvo Srbije i BiH u kik boksu koje ih očekuje početkom marta mjeseca.