BEOGRAD, 23. maja – Fudbaleri Partizana su osvojili četvrti uzastopni, a ukupno 16. pehar u najmasovnijem takmičenju. U finalu Kupa Srbije savladali su Crvenu zvezdu na stadionu “Rajko Mitić” s minimalnih 1:0.

Red Star Belgrade vs Partizan Belgrade

Pobjednički gol postigao je Bojan Ostojić u 14. minutu, kada je glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže poslije asistencije Pantića iz slobodnog udarca.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Milunović, Rodić – Jovančić, Jovičić – Ben, Marin, Ivanić – Pavkov.

Rezervni fudbaleri: Popović, Vulić, Čaušić, Joveljić, Jevtović, Gobeljić i Vukanović.

Partizan: Stojković – N.R. Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Tošić, Pantić, Ivanović – Rikardo.

Rezervni fudbaleri: Kljajić, Georgijević, Šehović, Marković, L. Pavlović, Smiljanić, Ilić.

Prije početka susreta mala svečanost – Nenadu Milijaši i Saši Iliću su predstavnici FSS Darko Kovačević i Nenad Bjeković uručili dresove reprezentacije Srbije kao znak zahvalnosti za sve što su učinili za srpski fudbal.

Takođe, Ilić je uručio poklon Milijašu, a prvi čovjek Crvene zvezde Svetzozar Mijailović iskusnom fudbaleru crno-bijelih.

Tok meča.

1’ – Počela je utakmica, prvi napad ima ekipa Partizana.

5’ – Tošić ubacio loptu u šesnaesterac domaćih iz slobodnog udarca, ali nije bilo opasnosti, Borjan je sigurno intervenisao.

9’ – Novi centaršut Tošića iz slobodnog udarca, ali učinio je to veoma loše, lopta je završila u gol autu.

13’ – Novi slobodan udarac za Partiza, Stojković je oborio Uroševića.

14’ – 0:1! Partizan vodi Pantić je izveo slobodan udarac, a Ostojić glavom šalje loptu u praznu mrežu. Loše su reagovali Borjan, Stojković i Milunović.

Embedded video

18’ – Zvezda mnogo agresivnija poslije primljenog gola, Marin brzo izveo slobodan udarac i proigrao Bena, ali je ovaj bio u ofsajdu.

19’ – Pokušaj Zorana Tošića iskosa sa desne strane, Borjan brani.

20’ – Marin proigrao Pavkova, koji je šutirao pored stative, ali ne bi bilo gola i da je zatresao mrežu, bio je ofsajd.

21’ – Ubacivanje Bena za Pavkova, ali je lopta išla iza napadača Zvezde koji se bacio unazad i nije uspio dobro da zakači loptu, pa golman Stojković nije imao problema.

23’ – Kontranapad Partizana Tošić napravio dobru poziciju za šut, ali je sa 18 metara šutirao preko gola.

25’ – Lijepa asistencija Tošića za Ivanovića koji je šutirao atraktivno, ali samo do Borjana.

30’ – Zvezda ima inicijativu i drži loptu u nogama, ali bez šansi.

33’ – Ivanović u sjajnoj šansi, izbjegao je ofsajd zamku, ali je Borjan uspio da ga osujeti da ne uputi udarac, u nastavku akcije Pantić šutirao veoma dobro, golman Crvene zvezde izbio loptu u korner.

37’ – Udarac Pavkova glavom, ali brani Stojković.

41’ – Slobodan udarac za Crvenu zvezdu, oboren je Jovančić dobra prilika za domaće, ali je Marin pogodio živi zid.

43’ – Slobodan udarac Marina sa desne strane, Savić je sa druge stative vratio loptu nazad, a Ben iz gotovo mrtvog ugla nije uspio da zaprijeti golu protivnika.

45+ – Igraće se minut nadoknade u prvom poluvremenu.ž

Završeno je prvo poluvrijeme finala Kupa Srbije: Crvena zvezda – Partizan 0:1.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, u ekipi Zvezde na terenu je Vukanović, izašao je Jovičić.

46’ – Prvi žuti karton dobio je Šćekić (Partizan) zbog preoštrog starta.

47’ – Prekida zbog bakljade navijača Crvene zvezde, teren je prekriven dimom!

50’ – Nastavljena je utakmica!

55’ – Napada Zvezda u nastavku susreta, Ivanić je loše prihvatio loptu poslije kombinacije sa Benom, u nastavku akcije odbrana Partizana otklonila opasnost.

60’ – Tražili su iz Partizana prekršaj na ivici šesnaesterca poslije duela Savića i Rikarda, ali ništa od toga. U istom minutu Ivanović bio u dobroj prilici, ali je šutirao preko gola.

61’ – Prvi žuti karton u ekipi Crvene zvezde dobio je Rodić.

63’ – Pavkov za malo zakasnio na loptu, Stojković siguran, bila je ovo dobra šansa za napadača Crvene zvezde.

69’ – Druga imena kod crveno-bijelih, izašao Ben ušao Joveljić. Trener Milojević sve karte baca u napad.

74’ – Prva izmjena u Partizanu izašao Ivanović na terenu je mladi Pavlović.

78’ – Opasan kontranapad Partizana poslije kornera za Zvezdu, mladi Pavlović nije najbolje ubacio loptu, a zatim je napravio prekršaj i dobio žuti karton.

80’ – Druga izmjena u Partizanu, teren je napustio Urošević, a u igri je Šehović.

83’ – Posljednja izmena u Zvezdi, izašao je Stojković, u igri je Gobeljić.

84’ – Slobodan udarac za Partizan na 18-19 metara iskosa sa lijeve strane, poslije prekršaja Gobeljića nad Pantićem.

85’ – Šutirao je Tošić, lopta je pogodila u živom zidu Milunovića i završila u korneru poslije kojeg nije bilo opasnosti.

90+ – Igraće se još šest minuta nadoknade.

90+2 – Na teren ulazi Saša Ilić, ovo će mu biti posljednji nastup u karijeri, ušao je da podigne pehar, ukoliko Partizan zadrži prednost. zamijenio je Tošića.

90+6 – Rikardo šutirao na prazan gol, poslije izlaska Borjana u polje, ali je poslao loptu preko gola.

Novak Simović odsvirao kraj, Partizan je pobjednik Kupa Srbije!