Oluja Kjara, koja je u nedjelju pogodila i Holandiju stvorila je neviđene probleme u Hagu. U ponedjeljak ujutru saobraćajnice su bile neprohodne zbog polomljenog drveća, koje je snažan vjetar bukvalno čupao iz korjena.
Oluja - Hag - Foto: Screenshot

Oluja – HagFoto: Screenshot

Oštećena su i brojna vozila, a spasilačke ekipe već satima se bore da uklone debla i grane sa glavnih ulica.

– Oluja je mnogo jača nego što smo očekivali – rekli su nadležni i naveli da su sve raspoložive ekipe na terenu.

Vjetar je polomio ili iz korjena iščupao više desetina stabala u Hagu. Prevrtao je kontejnere i nosio krovove.

Problema nije bilo samo u Hagu. Vjetar je i u Roterdamu nosio krovove, pa su pojedine zgrade morale da budu i evakuisane.

Oluja Kjara pogodila je Veliku Britaniju i sjevernu Evropu, a zbog olujnih udara vjetra i obilne kiše odloženo je više stotina letova. Oluja je dovela i do zatvaranja luka, ali i odlaganja utakmica i kulturnih dešavanja.

 

RTRS