Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasira na Olimpijske igre. Srbija je u finalnom meču kvalifikacija poražena od Italije rezultatom 102:95 (28:22, 29:23, 23:18, 22:32).

Poslije početnih 7:7 Italija pravi seriju od 9:0 i dolazi do prednosti od 16:7. Uspjela je Srbija prići i na tri poena zaostatka u prvom periodu, ali Italijani ipak sa plus šest odlaze na prvi odmor. Sa šest poena viška dobila je i drugu dionicu pa sa velikih 12 poena viška završavaju prvo poluvrijeme.

U posljednju dionicu Srbija ulazi sa 17 koševa zaostatka (80:63).

Poslednju dionicu Dobrić otvara koševima pod faulom, pa nakon dodatnog bacanja Srbija prilazi na 14 poena zaostatka. Italijani su loši, ali uporni na otvaranju ove četvrtine, pa u narednom napadu dva puta promašuju zicer, ali dolaze do dva ofanzivna skoka. Za manje od minut Srbija dolazi do pet timskih faulova, a Anđušić dobija tehničku. Tonut je precizan sa linije bacanja i ponovo vraća Italijanima visoku prednost.

Dobrić trojom na osam minuta do kraja pogađa trojku, ali Pajola uzvraća sa dva poena na drugoj strani. Kada Srbija i napravi nešto dobro u odbrani sve upopasti u napadu, pa je tako bilo i u situaciji kada je Tonut presjekao loptu na liniji dodavanja pa zakucao.

Pokušavala je Srbija da se približi, u posljednjih pet minuta ušla je sa 14 poena zaostatka. Na nešto više od četiri minuta do kraja Teodosić dva puta pokušava za tri poena, oba puta je neprecizan, a onda Polonara trojkom stavlja tačku na ovaj meč.

U samoj završnici Italija je igrala duge napade, a čak i kad bi promašila dolazila bi do ofanzivnog skoka.

Nadu je vratio Anđušić trojkom na minut i dvadeset sekundi do kraja, smanjivši na minus deset, a onda Italija nije uspjela da prenese loptu za osam sekundi. Posjed je pripao Srbiji, koja nije realizovala naredni napad. Prišla je Srbija i na minus sedam, na 23 sekune do kraja, ali to nije bilo dovoljno.

Tračak nade se pojavio ali jednostavno Srbija je bila katastrofalna u svim segmentima u ranijem toku meča, pa nije ni čudo što su izabranici Igora Kokoškova ostali bez plasmana na Olimpijske igre.

Najefikasniji na utakmici bio je Anđušić sa 27 poena, dok je Polonara predvodio Italiju sa 21 košem.