LAKTAŠI, 31. maja – Fudbaleri Laktaša su Prvu ligu Republike Srpske završili novom pobjedom, 16. u sezoni za vicešampionsku poziciju.


BSK je ranije osvojio titulu prvaka Srpske, a Laktaši su nedjeljnom pobjedom nad Slavijom u Istočnom Sarajevu spustili zavjesu na sezonu 2025/26.

SLAVIJA – LAKTAŠI 1:3 (0:3)

Do odlaska na odmor u poluvremenu, gosti su riješili pitanje pobjednika nakon pogodaka Ognjena Škorića u 13, ta dva gola Srđana Bašića u 18. i 34. minutu, da bi čast „sokolova“ u samom finišu utakmice spasio Petar Dabić.

Izabranici Slobodana Starčevića su većim dijelom sezone biti lideri na tabeli, ali je banjalučki BSK ipak uspio da prvi prođe kroz cilj i izbori plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Naravno pod uslovom da dobije licencu za nastup.