LAKTAŠI,  8. oktobra – Laktaši su u 12. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske, teže nego očekivano, došli do druge uzastopne pobjede u ovoj sedmici.

”Žuti” su u naletu već u 6. minuti, ali je udarac Zelenike iskosa prohujao pored stative.

U 20. minuti šut Duspare odbranio je Vuković. Marković je u 26. minuti ubacio loptu u mrežu Simića, međutim pogodak je poništen zbog zaleđa.

Kapiten Amidžić je četiri minute kasnije iskoristio grešku gostujuće odbrane i sa desne strane uputio sjajan centaršut na Markovića, koji pogađa za 1:0 i radost stotinjak navijača.

”Krojači” su početkom drugog poluvremena prebacili težište igre na polovinu Laktaša, što su i kapitalisali u 62. minuti čudnim golom Prljete. Bilo je to sve od gostiju za ovaj susret, jer su fudbaleri domaćeg tima do kraja utakmice uspjeli stvoriti nekoliko izglednih situacija i zabiti za 2:1.

Izdvajaju se šanse Bosančića u 75. i Babića u 78. minuti, ali je u oba navrata dobro intervenisao Simić.

Pobjedu Laktašima donio je Marković sa 11 metara u 81. minuti. Penal vrijedan tri boda izborio je Keleman. Par trenutaka pred posljednji sudijski zvižduk oprobao se i Stamenković, čiji šut Simić uspijeva odbraniti krajnjim naporom.

Ovom pobjedom Laktaši su zadržali treću poziciju, a u narednom kolu će gostovati u Foči kod ekipe Sutjeske.

Današnja utakmica počela je minutom ćutnje povodom smrti Dušana Kodžomana, nekadašnjeg predsjednika FK Laktaši.

LAKTAŠI Vuković Đ, Milić, Amidžić, Zelenika (od 63. Babić), Milojević (od 66. Vuković D), Marković (od 89. Stamenković), Škorić (od 66. Petković), Komljenović, Bosančić, Runić (od 46. Keleman), Dojčinović. Trener: Miljan Bajić

TEKSTILAC Simić, Marić (od 74. Zeljković), Jolović, Kojić, Prljeta, Duspara (od 46. Bašić), Ćalić, Miljanović, Kušljić, Radić (od 46. Hasikić), Obradov. Trener: Ognjen Koroman