TRN, 04. juna –  U potpunosti prenosimo izvještaj FK “Laktaši” sa jučerašnje utakmice sa FK “Sloga”, koja je odigrana u Trnu.

34400280_2093078984038900_4552893551142240256_o

Fudbaleri Laktaša su se prošetali Trnom kolo prije kraja sezone savladavši Slogu rezultatom 3:0. Utakmica puna naboja, ali i nekorektnog ponašanja od strane pojedinaca iz domaćih redova, otišla je zasluženo na stranu gostujuće ekipe, koja je od prvog sudijskog zvižduka nametnula ritam. Laktaši do vođstva stižu u 22. minuti. Saša Erceg je odlično izveo slobodnjak sa nekih 30-ak metara prevarivši iskusnog vratara Nikolu Crnčevića za 0:1. Prednost je udvostručio Aleksa Radetić golom u 36. minuti.

Dominacija plavih nastavila se i u drugom poluvremenu, sa posjedom lopte kao Barselona protiv Seltika. Konačan rezultat postavio je Erceg u 68. minuti utakmice nakon proigravanja prvog asistenta lige Mihaila Šipovca. Mogli su gosti do kraja i do ubjedljivije pobjede ali promjene rezultata više nije bilo. Po završetku susreta odigrano je i slatko, sada već po tradiciji, treće poluvrijeme. Zavjesu na ovu sezonu Laktaši će za sedam dana spustiti domaćom utakmicom sa Proleterom, dok će Trnjani na gostovanje u Novi Grad.

SLOGA: Crnčević, Vujanić, Stanković, Tepić, Savičić, Ivić, Grozdanić, Lukajić, Kukić, Paripović, Surtov (od 51. Beslać). Trener: Predrag Tatić

LAKTAŠI: Metlar, Telić, Šipovac, Bajić (od 73. Popović), Trninić B, Šavija, Erceg (od 77. Sukara), Savić (od 83. Trninić S), Bursać, Banjac, Radetić. Trener: Miljan Bajić