LAKTAŠI, 15. maja – Na Trgu u Laktašima uspješno realizovana centralna aktivnost povodom obilježavanja „Sedmice sestrinstva“, u organizaciji JU „Srednjoškolski centar“ Laktaši.
Učenici medicinske struke, zajedno sa profesorima, organizovali su besplatno mjerenje šećera u krvi, krvnog pritiska, tjelesne težine, kao i izračunavanje indeksa tjelesne mase i provjeru zasićenosti organizma kiseonikom.
Posjetioci su imali priliku da dobiju i savjete o zdravim životnim navikama, pravilnoj ishrani, fizičkoj aktivnosti, upravljanju stresom i značaju redovnih zdravstvenih kontrola.
Događaju su prisustvovali gradonačelnik Laktaša Miroslav Bojić, predsjednik Skupštine grada Laktaši Srđan Blagojević, kao i predstavnici Gradske uprave, koji su pružili podršku mladima i aktivnostima usmjerenim na promociju zdravlja.


















