LAKTAŠI, 11. maja – U Banjaluci od danas ponovo funkcioniše javni prevoz, ali s redukovanim režimom, prevashodno za radnike, potvrđeno je Srni u banjalučkom Odjeljenju za saobraćaj i puteve.
“Radi sprečavanja širenja virusa korona, prevoz je organizovan prevashodno za radnike, u periodu koji je njima prilagođen, te će u prodaji biti isključivo radničke mjesečne karte”, navode iz gradskog Odjeljenja za saobraćaj i puteve.
S obzirom na to da su i dalje na snazi zdravstvene preporuke za ponašanje u vanrednim okolnostima, neće biti u prodaji penzionerskih i đačkih karata, a svi koji imaju potrebu, a nisu radnici, moći će da za vožnju kupe pojedinačnu kartu.
Od ukupno 23 linije javnog gradskog prevoza, jutros je u funkciji 16.
Polasci su raspoređeni u tri perioda u toku dana: od šest do osam, od 13 do 17 i oko 19 časova.
“Upotreba rukavica i maski je obavezna, a maksimalna popunjenost autobusa će biti do 50 odsto”, napominju iz Odjeljenja.
Svi redovi vožnje će biti postavljeni u autobuse, a dodatne informacije mogu se dobiti prilikom kupovine mjesečnih karata, kao i u Odjeljenju za saobraćaj i puteve na telefon 051/244-444 lokal 481.
Iz putničke agencije “Bočac tours” kažu, na liniji 2, relacija Trn- Banjaluka, termini za polaske su sledeći:
Trn:
- 06.30;
- 07.30;
- 12.30;
- 13.30;
- 14.30;
- 15.30;
- 18.45
Polasci iz Banjaluke (centar):
- 06.52;
- 07.52;
- 12.52;
- 13.52;
- 14.52;
- 15.52;
- 19.10h
“Autoprevoz” Banjaluka saobraća po sledećem rasporedu:
| LINIJA BR 2 | |
| TRN | CENTAR |
| 6:00 | 6:30 |
| 7:00 | 7:30 |
| 13:30 | 14:15 |
| 14:45 | 15:15 |
| 15:45 | 16:15 |
| 17:45 | 18:45 |



















