LAKTAŠI, 16. oktobra – Odbojkašice Srbije pobijedile su Italiju rezultatom 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:23)  u drugoj utakmici treće faze takmičenja na Svjetskom prvenstvu u Japanu, a izabranice selektora Zorana Terzića u polufinale su se plasirale kao prvoplasirana reprezentacija iz grupe “G”.

Odbjkasice-Srbije-vs-Brazil

Srbija je prvi set riješila u svoju korist rezultatom 25:21 dok je u drugom setu protivniku prepustila svega 19 poena. U trećem setu Italija je konstantno bila u vođstvu, čak i sa četiri poena, Srbija je uspjela da smanji zaostatak ali ne i da napravi potpuni preokret tako da su Italijanke izborile četvrti set.

U četvrtom setu Srbija je povela sa 7:5, međutim, Italijanke serijom 3:0 prelaze do vođstva od 8:7 na tehničkom tajmautu. Izabranice selektora Zorana Terzića uzvraćaju serijom 3:0, a naredni dio ovog seta prolazi u neizvjesnoj borbi u kojoj je Srbija imala više koncentracije i upisala pobjedu.

Odbojkašice Srbije i prije ovog trijumfa izborile su plasman u polufinale Svjetskog prvenstva. Plasman u završnicu iz grupe “H” obezbijedile su Kina i Holandija, a parovi polufnala biće poznati nakon meča Kina -Holandija koji se igra od 12,20 časova.