LAKTAŠI, 14. maja – Tri kola prije kraja sezone u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa “Zapad”, Laktaši su i teoretski obezbijedili titulu i tako se nakon pune decenije vratili u prvoligaško društvo, s obzirom da drugoplasiranoj Slobodi iz Mrkonjić Grada “bježe” 11 bodova.

U meču odluke savladana je Ukrina 3:0, iako su gosti odolijevali punih 80 minuta i činilo se da će u Čečavu odnijeti veliki bod.

Ipak, “plavi” su u posljednjih deset minuta meča postigli čak tri gola, a strijelci su bili Zelenika, Milojević i Stamenković. Zelenika je, osim vodećeg gola iz penala, kojem je prethodilo isključenje Gojića, upisao i dvije asistencije.

Nekadašnji šampion Republike Srpske i učesnik Premijer lige BiH Laktaši punih deset sezona proveo je na drugoligaškom “zapadu”, a sada će prvi put od 2012. ponovo zaigrati u m:tel Prvoj ligi RS.

Koliko su izabranici Miljana Bajića bili dominantni ove sezone govori podatak da su na 27 utakmica ostvarili čak 24 pobjede, dva remija i samo jedan poraz, uz sjajnu gol-razliku 79:12.

TABELA DRUGE LIGE RS, ZAPAD: Laktaši 74, Sloboda 63, Sloga (T) 46, Jedinstvo 44, Brdo 40…

LAKTAŠI: Tadić, Milić (23. Jović), Telić, Ostojić, Keleman, Petković, Amidžić (61. Erceg), Arežina (56. Stamenković), Radetić, Milojević, Zelenika. Trener: Miljan Bajić.

UKRINA: Šljivić, Kvržić, Živković, G. Prodić, Kulaga, Đurić (85. D. Prodić), Gojić, Lukić, Todorić, Bosić (81. B. Prodić), Zelenković. Trener: Milivoje Vidović.