BEOGRAD, 06. novembra – Fudbaleri Crvene zvezde napravili su veliku senzaciju, pobijedili su Liverpul rezultatom 2:0 u utakmici 4. kola Grupe “C” Lige šampiona. Strijelac za, možda najveću pobjedu Zvezde, od one iz Barija, bio je Milan Pavkov koji je pogodio prvo u 22. minuta, a potom i sedam minuta kasnije.

Zanimljivo je da je zvezda, na isti dan, 6. novembra 1973, slavila protiv Liverpula i na gostujućem terenu, a rezultat je tada bio 2:1 za Crveno bele.

TOK MEČA:

90 + 3’ Salah šutira sa 12-13 metara, Milan Borjan odličan na golu, ostaje 2:0

90+2’ Vujadin Savić, kapiten Zvezde na travi zbog grča, 111 kilometara pretrčali fudbaleri Crvene zvezde, Liverpul 105.

90’ – Istekao 90’ minut igraće se još pet minuta na stadionu “Rajko Mitić”

85’ – Firmino ubacuje loptu sa lijeve strane, Van Dijk šurira glavom lopta odlazi preko gola.

83’ – Čaušić se sve teže kreće, Milojević nema prava na promjenu. Ukazuje se pomoć Zvezdinom fudbaleru, u ovom trenutku domaći na terenu sa igračem manje.

79’ – I Klop pravi treću izmjenu, Divogi mijenja Lalanu. Poslednji napadač sa klupe Liverpula ulazi u igru.

78’ – Opasno je pred golom Zvezde, spetljala se odbrana crveno-belih ali na sreću, sve se dobro završilo

75’ – Odlična kontra Crvene zvezde, nakon dobre tranzicije sa svoje polovine, ben je prihvatio loptu u šesnaestercu, Gobeljić ubacio na drugu stativu za Srnića koji nije stigao tu loptu tako da je još jedna dobra prilika otišla u nepovrat.

73’ – I treća izmjena koju pravi Vladan Milojević, Jovičić mijenja Krstičića

70’ – Salah prijeti dva puta za manje od minut. Fudbaler Liverpula prvo šutira sa distance ali je Borjan na mjestu. Nakon manje on minut ponovo šutira isti igrač ali ovaj put lopta pogađa stativu i odlazi u gol aut.

64’ – Marko Marin napušta igru, Goran Čaušić na terenu, druga izmjena Vladana Milojevića

63’ – Salah pokušava direktno iz kornera, pogađa spoljni dio mreže

63’ – Do ovog trenutka fudbaleri Crvene zvezde pretrčali su ukupno pet kilometara više od Liverpula.

57’ –  Zvezda ostala bez Stojkovića, fudbaler Zvezde zbog povrede napušta igru, umjesto njega će na teren Gobeljić

55’ – Prečka za Liverpul ! Malo je nedostajalo da gosti (vrlo srećno) smanje zaostatak. Firmino je centrirao s lijevog krila, lopta je pogodila jednog igrača Zvezde i skroz promenila putanju, pa je odozgo udarila okvir gola. Ostaje 2:0 za crveno-bele.

51’ – Pritisak Liverpula, kombinuju Firmino i Lalana ali odbrana Zvezde sigurna

49’ – Firmino ubacuje sa lijeve strane, Mane je u petercu, ali nema pogotka, ostaje 2:0

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, Odmah na startu šutira Marin iz gužve, lopta je u ruku, u šesnaestercu Liverpula pogodila Milnera, sudijaska pištaljka se nije oglasila

46’ – Klop kreće na sve ili ništa….odmah na startu drugog dijela trener Liverpula promiješao je karte u svom timu, napravio je čak dvije izmjene. Umjesto Aleksandera Arnolda na teren je poslao Gomeza, a Steridža je zamijenio Firmino.

45+1’ – Kraj prvog dijela, Zvezda na odmor odlazi sa velikom prednošću

45’ – Jedan minut sudijske nadoknade, Liverpul bez rješenja, crveno-beli potuno zasluženo vode sa 2:0

41’ – Prijeti Mane, Borjan siguran

33’ – Staridž pokušava da vrati Crvene u život. Dva šuta za dva minuta. Oba neprecizna, ali – pokazuju da se lopta sve više nalazi na Zvezdinoj polovini terena.

29’ – “Delije” grme, tribine se dovikuju sa “Kada Zvezdi igraš ti”. Liveprulovi navijači u čudi. Klop nervozan pored terena. Kako i ne bi, moćan tim gubi sa 2:0 od autsajdera. Ali, Marakana je ovo…

29’ – GOOOOOOOL 2:0 PAVKOV Kako je samo Milan Pavkov “otresao” sa svog ramena Vajnalduoma, probio se s desne strane u središte Liverpulove polovine terena, pa sa 25 metara raspalio po lopti i poslao je u metu. Na neodbranjiv način. Šutirao je desnicom u dalji, levi ugao i matirao Alisona za 2:0… Čudo na Marakani.