LAKTAŠI, 3. maja – Fudbaleri Laktaša prvi su finalisti Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić”.

Oni su danas remizirali sa Krupom (1:1), što je bilo dovoljno da izbore istorijski meč za trofej, jer su u prvom meču slavili u kanjonu Vrbasa sa 1:0.

Treći meč ova dva rivala u kratkom periodu završen je na ravne časti čime su sigurno zadovoljniji domaći. Laktaši su poveli već u četvrtom minutu golom Bojana Markovića, koji je zbog lošeg terena propustio priliku da duplira prednost desetak minuta kasnije, piše Srpska.info.

Obje ekipe trudile su se da savladaju loše uslove, bilo je dosta prilika na obje strane, ali gosti za razliku od skorog prvenstvenog susreta (3:0) nisu uspjeli da pronađu put do mreže sve do samog finiša. U 88. minutu Ognjen Krneta uspio je da izjednači, ali Krupa više nije imala vremena, pa Laktaši slave prvi plasman u finale u istoriji.

Rival povratniku u elitu Srpske u borbi za pehar biće bolji iz duela Zvijezda 09 – Borac. Prvi meč Banjalučani su dobili sa 2:1,  a finale je zakazano za 7. jun.