Sportista iz Gvineje Bisao Suncar Dabo svojim potezom oduševio planetu!(VIDEO)

U današnjem svijetu sporta poduzima se sve kako bi se došlo do medalje. Što je i ok, jer za nešto što se trudiš i uložiš svoje slobodno vrijeme skroz je normalno da očekuješ neku nagradu u vidu natjecanja i potencijalne medalje.

big_1569612701-potez-za-pamcenje-na-sp-u-dohi-nemocnog-rivala-odnio-do-cilja-kako-bi-zavrsio-trku

No nekad sami čin čovjeka pobijedi sve medalje i osvoji srca publike. Trkač iz Gvineje Bissao Braima Suncar Dabo ispisao je najljepšu sportsku priču ovogodišnjeg Svjetskog atletskog prvenstva u Dohi.

U kvalifikacijama na 5.000 metara Dabo je žrtvovao svoj rezultat kako bi pomagao Jonathanu Busby (kojemu je pozlilo tokom takmičenja) da završi utrku. Video je vrlo brzo postao viralan, a komentari ispod videa su prekrasni. Nakon utrke su se našli izvan kompleksa te je Busby od sreće ga zagrlio i zahvalio mu na pomoći. “Ti si najveći čovjek s najvećim srcem”