KALINJINGRAD, 22. jun– Poraz Srbije u drugom meču Svetskog prvenstva u fudbalu u Kalinjingradu od Švajcarske. Naši su poraženi rezultatom 1:2 iako su vodili od 4. minuta golom Aleksandra Mitrovića.

Group E Serbia vs Switzerland

Srbija je pretila od samog starta i to po desnoj strani. Dušan Tadić je uspevao da namuči Rikarda Rodrigeza, dva puta je uputio centaršut ka Aleksandru Mitroviću. I dok je prvi put Zomer odbranio udarac srpskog napadača glavom, drugi put u 4. minutu nije, Srbija je povela sa 1:0.

Odlično je krenulo po naš tim, ali smo se nakon gola povukli na svoju polovinu.

Švajcarci su pretili, ali nisu stvarali velike šanse, dok je Srbija ponovo imala par poluprilika. Aleksandar Mitrović je šutirao nakon centaršuta Ivanovića, zatim je Milinković-Savić oprobao svoj udarac, ali je lopta otišla pored gola.

Pokušao je i Mitrović makazicama, a onda kreću Švajcarci ozbiljnije ka golu Stojkovića.

Nakon jednog kornera su zapretili, da bi u 30. minutu imali najbolju šansu preko Džemailija, pronašao ga je Cuber u sredini, ali je Vladimir Stojković rastao u junaka.

Potpuno smo prepustili Švajcarcima sredinu terena, imali su oni daleko više loptu u svom posedu i to nas je zaustavilo od napada u nastavku.

Imali smo šansu nakon prekida, Kolarov je ubacio loptu, odbila se ona do Tadića koji je desnom nogom pokušao da šutira, ali je njegov udarac odbranio Zomer.

Veliki problem pred nastavak na naš tim jesu bila tri žuta kartona koje su dobili Sergej, Matić i Luka Milivojević.

U 43. minutu nakon kornera koji je izveo Tadić videli smo još jednu veliku šansu za naš tim, Duško Tošić je za par centimetara zakasnio na loptu i ostalo je 0:0. Imao je Tadić još jednu šansu u nadoknadi vremena, ali je njegov šut otišao preko gola.

U nastavku smo imali šansu preko Mitrovića i Tadića, a onda šok za naš tim. Loše smo počeli drugo poluvreme, loše smo branili napad Švajcarske u 52. minutu, Šaćirijev udarac je izblokirao Kolarov, ali se lopta odbila Džaki koji pogađa sa 25 metara za 1:1.Imao je Šaćiri još jednu šansu kada je pogodila lopta stativu nakon njegovog udarca, desilo se to u 58. minutu utakmice, a onda nešto agilnija igra našeg tima.

Imali smo veliku podršku sa tribina, ali ne i previše snage kao u prvom meču protiv Kostarike. Švajcarci nisu bili toliko smeli u napadima na naš gol kao kada su gubili, a ni naši se nisu previše upuštali u napade na drugoj strani.Imali su Švajcarci veliku šansu u 84. minutu, Embolo se našao u šansi, ofsajda nije bilo po proceni nemačkih sudija, ali nas je ponovo spasio Vladimir Stojković.

Onda je usledio 90. minut i velika kontra Švajcaraca, Šaćiri je uspeo da je istrči do kraja, pogodio je pored nemoćnog Vladimira Stojkovića za 1:2. Ostalo je samo 4 minuta za naš tim nakon ovog gola.

Nismo imali snage, nadamo se da ćemo imati protiv Brazila.