TRN, 2. juna – Pobjedom (2:1) protiv Naprijeda u Obilićevu,  fudbaleri Sloge iz Trna su poslije 14 godina izborili povratak u Prvu ligu Republike Srpske. Nekadašnji pobjednik prvoligaškog zapada i Kupa Republike Srpske iz 1997. godine osvojio je titulu na drugoligaškom zapadu ispred Crnog vrha iz Jaružana i od jeseni će igrati u društvu najkvalitetnijih klubova Srpske.

Domaćin je za ovu utakmicu organizovao otvaranje tribine, ali im je feštu pokvario gost koji je slavio golom Brazilca Rikarda u finišu susreta, tačnije u 86. minutu.
Inače, Naprijed je poveo golom Bojana Kremenovića u 37. minutu, a do kraja prvog dela izjednačio je Đorđe Gaćeša u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.
Onda je Ivo mendeš da Silva sjajnim golom overio Trnjanima krunu.

Gosti su utakmicu završili sa igračem manje jer je u 90. minutu Stefan Trivan dobio crveni karton.

Naprijed – Sloga (T)           1:2 (1:1)

Stadion: Naprijeda u Obilićevu (Banjaluka). Gledalaca: 360. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Strijelci: 1:0 Kremenović (37), 1:1 Gaćeša (45+2), 1:2 Mendeš (86). Žuti kartoni: Radić, Miladinović, Kremenović, Radoja (Naprijed), Đukanović, Mendeš, Tomičić, Gaćeša, (Sloga). Crveni karton: Stefan Trivan (Sloga) u 90. minutu.

NAPRIJED: Bijelić, Radić, Vuklišević, Miladinović, Bundalo, Ljubičić, Hadžić, Radoja, Šupić, Kremenović, Dragoljić (od 72. Trninić).

SLOGA (T): Jokić, Grozdanić (od 60. Golić), Javorac, Mendeš (od 88. Pilipović), Trivan, Rikardo (od 88. Šarić), Jokanović (od 80. Milinović), Ivić, Marinović, Gaćeša, Đukanović.