LAKTAŠI, 14. avgusta – Gradonačelnik Laktaša Miroslav Bojić potvrdio je da je postavljen moderan semafor na Gradskom stadionu u Laktašima, a u narednim danima kreću radovi na reflektorima, postavljanju stolica, ogradi i novim svlačionicama.
”Veliki broj djece svih uzrasta je na stadionu svaki dan, zato uslove činimo boljim”, rekao je Bojić.
On je istakao da je asfaltiran put u Slatini, a u narednim danima putevi će biti asfaltirani u Maglajanima prema Vodovodu, Bakincima, Malom i Velikom Blašku, Gornjim Šušnjarima.
”Planirana je i kompletna rekonstrukcija dalekovoda u Devetini sa kojeg se strujom snabdijevaju Devetina, Ljubatovci i Rajičevci, pa će snabdijevanje tih sela sada biti puno kvalitetnije”, rekao je gradonačelnik Laktaša.
On je podsjetio da su počeli radovi na izgradnji društvenog doma u Mahovljanima, a u narednim danima počeće radovi u domovima Petoševci, Šušnjari i Papažani.
”Završen je novi parking kod lamela, puštena je u rad javna rasvjeta u Mahovljanima prema Aerodromu, u Klašnicama iznad ”Agromarketa”, kao i u Maglajanima, a u Krnetama i Jakupovcima završene su dvije niskonaponske linije. Popravljene su potopne pumpe ispod podhodnika u Trnu i radi se hidroizolacija. U Kriškovcima uskoro počinje uređivanje centra sela, a postavljeni su i golovi za djecu u naselju Ada. U Šeškovcima narednih dana će biti postavljeni reflektori na igralištu, a+ u tom selu počinju radovi na vodovodnoj mreži”, naglasio je Bojić.
Prema njegovim riječima, uskoro će biti potpisan ugovor za vodovod Ledeni brijeg u Miloševcima, a počinje i projektovanje nastavka vodovodne mreže u Bukovici.
”U Jaružanima ubrzo počinju radovi na prepumpnoj stanici prema Ćetojevićima, a kraj avgusta je rezervisan za početak radova na vodovodnoj liniji u Riječanima”, potvrdio je Bojić.


















Dali će se ikad riješiti napin struje u Kriškovcima (Basalov potok).Bio prisutan čovjek iz Elektrodistribucije i vidio ,kad upalum usisivač gasi se sijalica a o ostalim uređajima bez komentara.
Поздрав из Друговића.
Надвожњак преко аутопута ДРУГОВИЋИ – КРИШКОВЦИ је неосвијетљен. Да ли и кад су ти радови планирани.
Poštovani, Gradonačelniče kada ćete pojačati strujni napon koji je sada 184 a treba biti 220 volti u Velikom Blaškom konkretno u Ul. Rosulje od br. 27 pa nadalje prema Tamamovića groblju, kao i promijeniti struje satove koje je elektro služba registrovavala da nisu ispravni. S poštovanjem. Tihomir Ljubojević
Da pitam geadonacelnika kada ce se po Laktaskim selima povecati brzina interneta posto je sad na nivou brzine od pocetka 2000 godine,hvala.
Sve pohvale za predsednika Bojića ,koji je mnogo uradio i za davno zaboravljene Petoševce,nadomak Laktaša ! Samo nam treba još ,kao najneophodnije presvući ,skroz propao i pun udarnih rupa asfalt od Čukovića ćuprije do kanala,što iznosi nepuna 2 km.a selu bi to mnogo značilo ! Vidim da imate dosta korisnih projekata za mnoga sela,ali Vas molim u ime meštana Petoševaca da u dogledno vreme s našim predivnim Žikom Banjcem ,razmotrite i rešite taj veliki problem Petoševaca !!! Sigurna sam da ćete u perspektivi to uraditi i HVALA VAM !!!
Super sve je ok zanima nas hoceli doc na vrstu obnova asvalta Aleksandrovac-Krneta bilo je obecano od strane naseg Presjednik L.P.
Super sve je ok zanima nas hoceli doc na vrstu obnova asvalta Aleksandrovac-Krneta bilo je obecano od strane naseg Presjednik L.P.
Comments are closed.