Vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije 12:9 (2:1, 5:2, 3:4, 2:2) u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Kvangdžuu.

Podmlađeni tim Dejana Savića, bez Filipa Filipovića, braće Pijetlović, Andrije Prlainovića, obojice Mitrovića ipak nije uspio da ponovi igru od prije nekoliko dana i parira znatno iskusnijem rivalu.

Srbija je loše ušla u meč, Španci brzo stižu do dva gola prednosti, ali krajem prve četvrtine Strahinja Rašović najavljuje buđenje “delfina”.

vaterpolisti_srbije

Međutim, dogodilo se upravo suprotno, napad je djelovao nemoćno, odbrana neorganizovano, često su kasnili srpski igrači, a ni golman Rističević nije bio na nivou iz pretohdnih mečeva, posebno sa Grčkom (16 odbrana).

Uz sve to, Srbiji nije “legao” ni sudijski kriterijum, Španci su bukvalno u svakom napadu imali igrača više i to su maksimalno koristili, pa su serijom 4:0 stekli ogromnih pet golova prednosti.

Rašović i Jakšić vraćaju Srbiju u život sa dva gola do poluvremena, tim Srbije se dodatno raspucao u trećem kvartalu, ali Španci nisu popuštali već su na svaki gol odgovarali istom mjerom.

Vico u završnici perioda smanjuje na -3, Srbija popravlja odbranu u odlučujućoj četvrtini i dolazi u priliku da se vrati u egal, ali previše su grešili vaterpolisti u napadu pa su tu priliku ispustili.

Španija će u polufinalu igrati s boljim iz duela između Hrvatske i Njemačke. U preostalim četvrtfinalima igraju Mađarska – Australija i Italija – Grčka.

Srbija će igrati za plasman od 5. do 9. mjesta.