Vaterpolo reprezentacija Srbije je vladar planete. Izabranici Dejana Savića su odbranili zlatnu medalju na Olimpijskim igrama pobijedivši Grčku rezultatom 13:10.

Furiozno je Srbija otvorila utakmicu, povela sa 6:3 i 7:4, a onda su se Grci vratili u meč i izjednačili na 7:7. Igralo se gol za gol, Grci nisu odustajali, ali nakon 10:10 Srbija ubacuje u brzinu više i pokazuje ko je glavni u ovom sportu.

Prlainović, Jakši i Filipović postižu tri gola pa i u posljednja dva minuta “delfini” ulaze sa tri gola prednosti, a to je bilo više nego dovoljno za zlatno odličje.

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina

28‘ 13:10 Srbija zatvara utakmicu, ima veliku prednost. Jakšić zakucava, potom i Filipović…..Skoro da je gotovo

27` 11:10’ Prlainović pogađa sa pet metara, Srbija ponovo vodi

25’ 10:10 Uz dosta sreće lopta ulazi u gol Srbije, novi izjednačenje. Savić ostao bez Ranđelovića koji je zaradio treće isključenje.

Treća četvrtina

23’ 10:9 Faul u napadu pravi Grčka, a onda filigrantska akcija Filipovića i Prlainovića….Srbija ponovo vodi. U narednom napadu Mitrović brani

22’ – 9:9 Ne odustaju Grci novo izjednačenje

19’ – 9:8 Centar Olimpijakosa Konstantinos Murikis stiže do četvrtog gola u Tokiju.

18’ – 9:7 Mandić pogađa sa lijeve strane u prvi ugao. Ponovo Srbija ima dva gola prednosti

Druga četvrtina

16’ – 8:7 Prlainović pogađa četiri sekunde prije kraja prvog poluvremena, sjajan pogodak od prečku. Srbija ide na odmor sa golom viška

14’ – Dva minuta bez gola, golmani se razbranili na obje strane

12’ – 7:7 Serija Grčke 3:0, Savić traži tajm-aut.

11’ – Vraća Filipović Srbija vodi sa 7:4

9’ 6:4 – Kapiten Grčke Janis Funtulis se upisuje, Dobro su ga udvajali “delfini” u prvoj deonici.

Prva četvrtina

7’ – 6:3 Jakšić pogođa za 6:3. Goleada, završena prva četvrtina

5‘ – 5:3 Angelos Vlahopulos koristi igrača više.

5’ – 5:2 Novi vaterpolista Novog Beograda donosi Srbiji prednost od tri gola. Ne smije se tako ostavljati srpski centar koji je ima dovoljno vremena da se okrene i postigne gol.

4’ 4:2 Filipović precizan sa peterca

3’ – 2:1 Poništen gol Rašoviću, pa ponovo priznat

3’ – 2:1 : I “delfini” koriste igrača više. Asistencija sa strana Filipa Filipovića za Duška Pijetlovića koji iz svoje pozicije ne promašuje.

1’ – 0:1 Dimitrio Skumpakis koristi igrača više. Njegov sedmi gol u Tokiju.

Uoči meča

Izabranici Dejana Savića će nakon velikog preokreta u polufinalu protiv Španije pokušati da odbrane zlato iz Rija 2016. godine, protiv rivala, koji je u Tokiju zabilježio šest pobjeda i remi sa Italijom. Odavno Grčka nije imala ovako dobar tim, istaknute pojedince, atmosferu koja im daje za pravo da se nadaju uspjehu. Grčka nikada nije pobijedila Srbiju u zvaničnim takmičenjima, a jedini remi ostvaren je u Riju prije pet godina, kada je bilo 9:9.

– Opasni jesu ali opasni smo i mi. Posebno poslije onako dobijene polufinalne utakmice protiv Španije koja nas je iscrpila i fizički i psihički. Ali kada se igra finale nemamo pravo na umor. To ništa ne znači. Niko ne ulazi u finale da bi izgubio. Biće to velika utakmica, protivnik je igrao odlično u Riju i nema dileme da moramo da samo sve od sebe – rekao je bek Sava Ranđelović.

Stefan Mitrović je igrao dvije godine u Grčkoj, branio je boje Olimpijakosa i odlično poznaje protivničke igrače.

– Zerdevas je u životnoj formi. Ističu se strijelci Argiropulos, Genidunas, Funtulis ali moramo da obratimo pažnju na Papanastasijua i Vlahopulosa. Odlična ekipa i nema dileme da će to biti velika borba za zlato – istakao je Mitrović.