LAKTAŠI, 19. decembra – “Кad se vrijedne ruke slože sve se može, sve se može…”, kažu sa ponosom u OŠ “Desanka Maksimović” Trn.
Istorijska uloga stare peći “bubnjare” zauvijek je sišla sa repertoara, a zamijenilo ju je moderno centralno grijanje i bijeli, novi radijatori u učionicama.
Teta Stana više neće unositi velike cjepanice u učionice, i časovi više ne mirišu na bukovinu…zahvaljujući svim učesnicima akcije koju je pokrenuo sveštenik i vjeroučitelj, Stojan Đurđević, početkom septembra 2019. godine da se u PO Glamočani ugradi centralno grijanje.
Aktivnosti u vidu donacija,dobrovoljnog rada i materijalnih sredstava podržali su mještani,roditelji i privrednici Glamočana, Trna i Škola.
Posebno ističemo angažovanost i pomoć Aleksandra i Lazara Stupara(PP ,,Janjoš“), Srđan Petrović(“ Marketi S “), Bore Кukića (PP „Termoklima“) , Momčila Marinkovića, Saše Popovića, Ilije i Gojka Sandića, Stevana Peričevića i domara Centralne škole.
Uz pomenute moramo istaći angažovanost , volju, rad i složnost svih radnika u PO Glamočani.
Aktivnosti su završene u nedjelju, 15.decembra 2019. godine, peći iz učionica otišle su u istoriju.
Učenici, direktor i radnici JU OŠ ,,Desanka Maksimović“ Trn – PO Glamočani ističu da duguju veliku zahvalnost svim učesnicima akcije.