LAKTAŠI, 09. avgusta – Fudbaleri Partizana pobijedili su turski tim Malatia Sport rezultatom 3:1 u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope.

Partizan-Malatia

Odlično je počelo za crno-bijele. Već u 4. minutu su poveli sa 1:0 golom Omara Sadika. Miletić je pronašao Sumu, ovaj primio loptu na grudi i odložio ka Sadiku, kome nije bilo teško da zatrese mrežu. Iako je Partizan imao nekoiko odličnih prilika u prvom poluvremenu, a najbolju u 26. minutu preko Sume, rezultat se nije mijenjao. Ovo je bila i jedna od najboljih prilika u prvom dijelu – Tošić je odlično uposlio Sumu, ali je golman Malatije bio na visini zadatka.

Već od prvog minuta drugog poluvrmena na teren je istrčao Takuma Asano, prvi Japanac u redovima Partizana. Omaleni fudbaler je veoma brzo imao šansu, ali je golman Malatije izašao je kao pobjednik. Ipak se nakon 22 minute provedene na terenu upisao u strijelce. Ovaj put je iskoristio sjajan pas iz sredine, ušao sa lijeve strane u šesnestarac i pogodio mrežu Malatije.

U 84. minutu hladan tuš za Partizan! Nakon niza promašaja, kažnjeni su nakon “fore” Turaka. Brzo je izveden taj korner, a onda je Čebake postigao pogodak glavom koji je umnogome povećao šanse Turaka pred revanš!

Ipak, da pobjeda bude ubjedljiva pobrinuo se Suma u 80. minutu golom iz penala. Asano je prethodno ubacio loptu s lijeve strane, jedan igrač Malatije igrao je rukom, pa je opravdano dosuđen penal.

Pobjeda od 3:1 crno-bijelima bi trebalo da bude dovoljna u revanšu koji je na rapsoredu za sedam dana.