LAKTAŠI, 18. septembra – Odigrane su i posljednje dvije utakmice osmog kola Prve lige Republike Srpske. Laktaši su u nevjerovatnom meču savladali Omarsku sa 8:4.

Nevjerovatna utakmica odigrana je danas u Omarskoj gdje je istoimena domaća ekipa dočekala novog prvoligaša Laktaše. Rezultat koji je na kraju glasio 8:4 definitivno bi više odgovarao jednoj vaterpolo utakmici.

Već u 5. minuti Marković je doveo goste u vođstvo poslije asistencije Milojevića (0:1). Prednost ”žutih” uvećao je nezaustavljivi Milojević u 15. minuti nakon sjajne solo-akcije (0:2). Pet minuta kasnije pogodio je Marković glavom, a loptu mu je nabacio Škorić (0:3).

Činilo se tada da će Laktaši utakmicu lako privesti kraju, međutim u 22. minuti Milić je izgubio loptu kod aut-linije, što je najbolje iskoristio Jaćimović i udarcem sa velike udaljenosti matirao neopreznog Vukovića za 1:3. Omarska je do svog drugog gola stigla u 27. minuti poslije kornera. Strijelac je bio Romanić D. Proključale su bile pune tribine, psihološka prednost je bila na strani Omarske, ali je trajala samo do 32. minute. Uslijedio je novi hladan tuš; Škorić je na dodavanje Milojevića poslao loptu u mrežu bivšeg golmana Laktaša Jokića za 2:4 i rezultat prvog poluvremena.

Na 2:5 povisio je rezervista David Vuković u 52. minuti prelijepim golom iz slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara. Omarska je iskoristila nesmotrenost gostujuće odbrane i u 65. smanjila skor preko Jaćimovića (3:5). Vuković je u 68. minuti i u ulozi asistenta. Njegov dobar centaršut iskosa sa lijeve strane najbolje koristi Škorić za novu promjenu rezultata (3:6). Igrao se 79. minut kada Radetić uspijeva iznuditi jedanaesterac, kojeg u pogodak pretvara Zelenika (3:7). Rastoka je u 83. iskoristio novu grešku laktaške odbrane i pogodio za 4:7. Konačan rezultat (4:8) postavio je danas odlični Vuković u 93. minuti, nakon auta izvedenog od strane Dojčinovića.

Protivniku zahvaljujemo na korektnom domaćinstvu i dobroj organizaciji utakmice i želimo sreću u nastavku prvenstva.

Laktaši će u 9. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske biti domaćin Kozari.

OMARSKA Jokić, Zdjelar (od 37. Gavranović), Romanić B, Rastoka, Panić (od 73. Lajić), Grahovac, Anđić (od 73. Ratković), Romanić D, Jaćimović, Jovičić (od 37. Stojnić), Vračar (od 63. Romanić D). Trener: Zlatko Jelisavac

LAKTAŠI Vuković Đ, Milić, Amidžić, Milojević (od 46. Vuković D), Marković (od 73. Zelenika), Škorić (od 73. Arežina), Komljenović, Bosančić (od 65. Petković), Runić, Dojčinović, Babić (od 65. Radetić). Trener: Miljan Bajić